Zjistěte si nejnovější ceny, specifikace a rozměry ocelového plechu ASTM A516.
Za tepla válcovaný plech z uhlíkové oceli ASTM A516 Gr70 pro tlakové nádoby, zařízení na zpracování ropy a plynu
Plechy z uhlíkové oceli válcované za tepla ASTM A516 třídy 70se široce používají při výrobě rozmanitých průmyslových zařízení v různých odvětvích. Díky vynikající pevnosti v tahu, houževnatosti a tepelné odolnosti je tato ocel ideální pro použití v tlakových nádobách, parních kotlích a také v ropných a plynových zařízeních.
Tyto těžké ocelové plechy A516 jsou vyráběny podle vysoce kvalitních standardů v přísném souladu s přísnými specifikacemi, což jim umožňuje optimální výkon za podmínek vysokého tlaku a vysoké teploty. Prokazatelně poskytují konzistentní, spolehlivý a dlouhotrvající výkon v náročných a kritických aplikacích.
| Položka | Podrobnosti |
| Materiální norma | Ocelový plech ASTM A516 třídy 70 |
| Typická šířka | 1000 mm – 3000 mm, na míru |
| Typická tloušťka | 6 mm – 200 mm, na míru |
| Pevnost v tahu | 485–620 MPa (70–90 ksi) |
| Minimální mez kluzu | 260 MPa (38 ksi) |
| Povrchová úprava | Černě natřeno / otryskáno |
| Kontrola kvality | Ultrazvukové testování (UT), magnetické testování (MPT), ISO 9001, zpráva o kontrole třetí stranou SGS/BV |
| Aplikace | Tlakové nádoby, kotle, skladovací nádrže, chemické závody, těžká průmyslová zařízení |
Technické údaje
Ocelový plech ASTM A516 Gr.60 / Gr.65 / Gr.70Chemické složení
| Stupeň | C (uhlík) | Mn (mangan) | P (fosfor) | S (Síra) | Si (křemík) | Cu (měď) | Ni (nikl) | Cr (chrom) | Mo (molybden) |
| Gr.60 | Maximálně 0,27 | 0,80 – 1,20 | Maximálně 0,035 | Maximálně 0,035 | 0,15 – 0,35 | Maximálně 0,20 | Maximálně 0,30 | Maximálně 0,20 | Maximálně 0,08 |
| Gr.65 | Maximálně 0,28 | 0,80 – 1,20 | Maximálně 0,035 | Maximálně 0,035 | 0,15 – 0,35 | Maximálně 0,25 | Maximálně 0,40 | Maximálně 0,20 | Maximálně 0,08 |
| Gr.70 | Maximálně 0,30 | 0,85 – 1,25 | Maximálně 0,035 | Maximálně 0,035 | 0,15 – 0,35 | Maximálně 0,30 | Maximálně 0,40 | Maximálně 0,20 | Maximálně 0,08 |
Ocelové desky ASTM A516Mechanické vlastnosti
| Stupeň | Mez kluzu (MPa) | Pevnost v tahu (MPa) | Prodloužení (%) | Tvrdost (HB) |
| Gr.60 | 260 minut | 415 – 550 | 21 minut | 130 – 170 |
| Gr.65 | 290 minut | 485 – 620 | 20 minut | 135 – 175 |
| Gr.70 | 310 minut | 485 – 620 | 18 minut | 140 – 180 |
Velikosti ocelových plechů ASTM A516 Gr.60 / Gr.65 / Gr.70
| Stupeň | Tloušťka | Šířka | Délka |
| Gr.60 | 3/16" – 8" | 48" – 120" | Až 480" |
| Gr.65 | 3/16" – 8" | 48" – 120" | Až 480" |
| Gr.70 | 3/16" – 8" | 48" – 120" | Až 480" |
Klikněte na tlačítko vpravo
1. Příprava surovin
Kvalifikované surové železo, ocelový šrot a odpovídající legující prvky se vybírají v přísném souladu s požadavky na výrobu a výkon.
3. Kontinuální lití
Roztavená ocel se odlévá do bram nebo bloků procesem plynulého odlévání, což poskytuje kvalifikované polotovary pro následné válcovací operace.
5. Tepelné zpracování (volitelné)
Normalizace nebo žíhání lze použít dle potřeby pro další zlepšení houževnatosti materiálu a zajištění rovnoměrného výkonu po celém ocelovém plechu.
7. Řezání a balení
Hotové ocelové plechy se stříhají nebo řezají na specifikované rozměry, po čemž následuje antikorozní úprava, balení a příprava k dodání.
2. Tavení a rafinace
Tavení se provádí v elektrické obloukové peci (EAF) nebo v kyslíkové peci (BOF). Provádí se procesy zahrnující odsiřování, dezoxidaci a přesné nastavení chemického složení, aby se zajistilo, že roztavená ocel splňuje požadované normy.
4. Válcování za tepla
Kvalifikované polotovary procházejí kompletním procesem válcování za tepla: ohřevem, hrubým válcováním, jemným válcováním a řízeným chlazením, za vzniku ocelových plechů specifikované tloušťky a specifikací.
6. Inspekce a testování
Provádějí se komplexní kontroly, které zahrnují analýzu chemického složení, zkoušky mechanických vlastností a posouzení kvality povrchu, aby se ověřilo splnění požadavků na výrobek.
Tlakové nádoby
Vhodné pro vysokotlaká mechanická zařízení, jako jsou kotle, skladovací nádrže a tlakové nádoby, široce používané v ropném, chemickém, energetickém a plynárenském průmyslu.
Petrochemické zařízení
Používá se v reaktorech, výměnících tepla, skladovacích nádržích a dalších klíčových zařízeních v petrochemických závodech.
Výroba kotlů
Používá se při výrobě procesních kotlů a různých zařízení tepelných energetických systémů.
Hydraulické a skladovací nádrže
Ideální pro výrobu nádrží na zkapalněný plyn, palivových nádrží, vodních nádrží a dalších skladovacích nádob.
Stavba lodí a pobřežní zařízení
Použitelné pro tlakové části a související podpůrné systémy v lodním a pobřežním inženýrství.
Další inženýrské aplikace
Používá se také pro mosty, základové desky strojů a další konstrukční díly, které vyžadujívysokopevnostní ocelové desky.
1) Pobočka - španělsky mluvící podpora, pomoc s celním odbavením atd.
2) Více než 5 000 tun skladem, s širokou škálou velikostí
3) Kontrolováno autoritativními organizacemi, jako jsou CCIC, SGS, BV a TUV, se standardním obalem vhodným pro plavbu po moři
| Žádný. | Kontrolní položka | Popis / Požadavky | Použité nástroje |
| 1 | Kontrola dokumentů | Ověřte certifikát o zkoušce materiálu (MTC), jakost materiálu, příslušné normy (včetně systémů ASTM/EN/GB), číslo tavby, šarži, rozměry, množství a shodu chemického složení a mechanických vlastností. | Certifikát o zkoušce materiálu (MTC), zakázkové dokumenty |
| 2 | Vizuální kontrola | Zkontrolujte povrch a hrany ocelového plechu, zda neobsahují vady, včetně prasklin, záhybů, vměstků, promáčklin, rzi, okují, škrábanců, důlků a vlnitosti, a zároveň posouďte kvalitu povrchové úpravy hran. | Vizuální kontrola, baterka, lupa |
| 3 | Kontrola rozměrů | Změřte tloušťku, šířku, délku, rovinnost a pravoúhlost hran plechu, vypočítejte úhlovou odchylku; ověřte, zda všechny specifikace tolerancí splňují příslušné normy včetně ASTM A6, EN 10029 a GB. | Posuvné měřítko, metr, ocelové pravítko, ultrazvukový tloušťkoměr |
| 4 | Ověření hmotnosti | Porovnejte skutečnou naváženou hmotnost s teoreticky vypočítanou hmotností a ověřte, zda je odchylka hmotnosti v povoleném rozsahu tolerance (obvykle přibližně 1 %). | Váhy, nástroje pro výpočet hmotnosti |
1. Skládané svazky
Ocelové desky jsou úhledně naskládány podle velikosti.
Mezi vrstvy jsou vloženy dřevěné nebo ocelové distanční vložky.
Svazky jsou svázány ocelovou páskou.
2. Balení do přepravek nebo palet
Desky malé velikosti nebo vysoké kvality lze nakládat do dřevěných beden nebo na palety.
Uvnitř můžete použít materiály odolné proti vlhkosti, jako je antikorozní papír nebo plastová fólie.
Export a snadná manipulace s ním.
3. Hromadná přeprava
Velké talíře lze přepravovat hromadně po moři nebo po souši.
Kolizi zabraňují dřevěné podložky a tlumení.
Stabilní spolupráce s přepravními společnostmi, jako jsou MSK, MSC, COSCO, efektivně zajišťuje logistický řetězec a zajišťujeme logistické služby k vaší spokojenosti.
Ve všech postupech dodržujeme standardy systému managementu jakosti ISO9001 a máme přísnou kontrolu od nákupu obalového materiálu až po plánování přepravních vozidel.
Otázka: Proč si vybratASTM A516 Gr.70 Konstrukční uhlíková ocelová deskapro můj projekt s tlakovou nádobou nebo petrochemickým průmyslem?
A: Tato jakost, určená pro tlakové provozy, poskytuje konzistentní pevnost v tahu (485–620 MPa), spolehlivou houževnatost a vynikající svařitelnost. Na rozdíl od běžné uhlíkové oceli splňuje přísné kontroly kvality ASTM, díky čemuž je ideální pro kotle, skladovací nádrže, reaktory a zařízení elektráren, kde je bezpečnost nezbytná.
Otázka: Jakou dokumentaci kvality a podporu v oblasti inspekcí poskytujete?
A: Každá objednávka je dodávána s kompletním certifikátem o zkoušce materiálu (MTC), který ověřuje chemické složení, mechanické vlastnosti, číslo tavení a shodu s normami ASTM. Na požádání plně podporujeme předzásilkové kontroly třetími stranami (SGS, BV, TUV atd.).
Otázka: Můžete dodat desky řezané na zakázku a jaké normy splňují vaše tolerance?
A: Ano, nabízíme stříhání, řezání pilou a plazmové řezání na přesné rozměry (rozsah tloušťky: 6 mm–150 mm). Všechny desky splňují normy ASTM A6/EN 10029 pro velikost, rovinnost a kvalitu hran.
Otázka: Je A516 Gr.70 snadno svařitelný a potřebuji k tomu speciální postupy?
A: Má vynikající svařitelnost pro výrobu tlakových nádob, kompatibilní se standardními procesy (SMAW, SAW, GMAW). Předehřev se doporučuje pro plechy nad 50 mm, aby se zabránilo praskání za studena, a na vyžádání vám můžeme poskytnout základní pokyny pro svařování.
Otázka: Jak balíte pro export a jaká je vaše typická dodací lhůta?
A: Desky jsou ošetřeny proti korozi, jsou zabaleny do vodotěsného materiálu a pro bezpečnou přepravu zajištěny na fumigovaných dřevěných paletách/bednách. Standardní dodací lhůta je 2–3 týdny a vítáme jak malé zkušební objednávky, tak i velké objemy.
Kontaktní údaje
Adresa
Rozvojová průmyslová zóna Kangsheng,
Okres Wuqing, město Tianjin, Čína.
Telefon
Hodiny
Pondělí-Neděle: 24hodinová služba





